QXXX78

QXXX78

Добредојдовте да купите QXXX78 од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Submersible pump with stainless steel pump body and plastic casing andfloater switch for cleanwater application only. This pump is equipped with a very thin pump base which could sucking to the lowest water level 1mm.

Модел бр. Q40078 Q55078
Номинална моќност 400W 550W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 6,5 метри 7,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 7500 литри на час 8500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм
Макс.притисок 0,65 бари 0,75bar
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 35мм 35мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 1 мм 1 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 42х36х33см 42х36х33см
Бруто тежина на главната картонска кутија 20,1 кг 22,5 кг
Количество/20â € ™ GP 2248 парчиња 2248 парчињаЖешки тагови: QXXX78, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи