QXXX8-1

QXXX8-1

Добредојдовте да купите QXXX8-1 од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Submersible pump with plastic pump housing and floater switch for clean water application only, this pump is equipped with a very thin pump base which could sucking to the lowest water level 1mm.

Модел бр. Q2508-1 Q4008-1 Q5508-1 Q7508-1
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 6,0 метри 8,0 метри 8,5 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 7000 литри на час 11000 литри на час 12500л/ч
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,6 бари 0,8 бар 0,85 бар 0,85 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75 мм² HO5RN-F3G0.75 мм² HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 100мм 100мм 115 мм 135 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х33см 46х38х33см 46х38х33см 46х38х33см
Бруто тежина на главната картонска кутија 16,4 кг 18,5 кг 21,6 кг 22 кг
Количество/20â € ™ GP 1940 парчиња 1940 парчиња 1940 парчиња 1940 парчињаЖешки тагови: QXXX8-1, Производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи