QXXX90N-XP

QXXX90N-XP

Следното е вовед во QXXX90N-XP, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXX90N-XP. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Multi-stage submersible pump with complete stainless steel pump housing for clean water application only. We have option of 4 stage / 5 stage / 6 stage plastic impellers for you.

Модел бр. Q100090N-4P Q120090N-5P Q150090N-6P
Номинална моќност 1000W 1200W 1500W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 42м 54м 65м
Макс. Стапка на пумпа 5500 литри на час 5500 литри на час 5500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 1,5 мм 1,5 мм 1,5 мм
Макс.притисок 4.2bar 5,4 бар 6,5bar
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 160мм 160мм 160мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 30мм 30мм 30мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 2 парчиња 2 парчиња 2 парчиња
Главна големина на картонска кутија 60,5х37х24,5 см 60,5х37х24,5 см 60,5х37х24,5 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 25,7 кг 26,6 кг 28 кг
Количество/20â € ™ GP 1020 парчиња 1020 парчиња 1020 парчињаЖешки тагови: QXXX90N-XP, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи