QXXX93A

QXXX93A

Добредојдовте да купите QXXX93Од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Submersible pump with stainless steel pump body and plastic casing and aqua sensor switch for clean water application only

Модел бр. Q60093A Q100093A
Номинална моќност 600W 1000W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 8,0 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 15000 литри на час 16500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,8 бари 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135 мм 135 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 33мм 33мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х37см 46х38х39см
Бруто тежина на главната картонска кутија 24,5 кг 26,5 кг
Количество/20â € ™ GP 1732 парчиња 1644 парчињаЖешки тагови: QXXX93A, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи