QXXX98-XP

QXXX98-XP

Како професионално производство на QXXX98-XP, можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXX98-XP од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Multi-stage submersible pump with stainless steel pump body and cast iron pump base for clean water application only. We have option of 3 stage / 4 stage / 5 stage plastic impellers for you.

Модел бр. Q70098-3P Q100098-4П Q130098-5P
Номинална моќност 700W 1000W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 30м 40м 50м
Макс. Стапка на пумпа 6500 литри на час 6500 литри на час 6500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 2,5 мм 2,5 мм 2,5 мм
Макс.притисок 4 бар 4 бар 5 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 160мм 160мм 190 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 40мм 40мм 40мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 2 парчиња 2 парчиња 2 парчиња
Главна големина на картонска кутија 60,5х37х24,5 см 60,5х37х24,5 см 60,5х37х24,5 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 25 кг 27,9 кг 29 кг
Количество/20â € ™ GP 1020 парчиња 1020 парчиња 1020 парчињаЖешки тагови: QXXX98-XP, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи