QXXXB1

QXXXB1

Како професионално производство на QXXXB1, можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXXB1 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Submersible pump with plastic pump housing and floater switch for dirty water application . It is one of the best selling plastic pumps in Junhe.

Модел бр. Q400B1 Q550B1 Q750B1 Q900B1 Q1000B1
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W 1000W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,0 метри 8,5 метри 10м
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час 10000л/час 13000 литри на час 14000 литри на час 16000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 35мм 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бари 0,85 бар 1.0 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 145 мм 145 мм 155 мм 155 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х34х38см 46х34х38см 46х36х40,5 см 46х36х40,5 см 46х36х40,5 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 18,2 кг 22 кг 23 кг 26 кг 26,5 кг
Количество/20â € ™ GP 1888 парчиња 1888 парчиња 1672 парчиња 1672 парчиња 1672 парчињаЖешки тагови: QXXXB1, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи