QXXXB101

QXXXB101

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме QXXXB101. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Submersible pump with plastic pump housing and floater switch for dirty water application. 2" water discharge could reach very big flow rate per hour.

Модел бр. Q1000B101 Q1300B101
Номинална моќност 1000W 1300W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 11м
Макс. Стапка на пумпа 20000 литри на час 25000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 40мм 40мм
Макс.притисок 0,9 бар 1,1 бар
Дија на цевката за поврзување G1-1/2 "2" G2 G1-1/2 "2" G2
Спецификација на кабел H07RN-F3G1.0mm² H07RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 165 мм 165 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 53мм 53мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 2 парчиња 2 парчиња
Главна големина на картонска кутија 48х27х47 см 48х27х47 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 16,2 кг 17 кг
Количество/20â € ™ GP 920 парчиња 920 парчињаЖешки тагови: QXXXB101, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи