QXXXB11

QXXXB11

Можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXXB11 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Submersiblepumpwithplasticpumphousing and built-in floater switch for dirty water application. It is one of the best selling pump items in Russian market.

Модел бр. Q400B11 Q550B11 Q750B11
Номинална моќност 400W 550W 750W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час 10000л/час 13000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 35мм 35мм 35мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,5 бари 0,5 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 35мм 35мм 35мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46 × 34 × 39 см 46 × 34 × 39 см 46 × 34 × 39 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 19 кг 22,1 кг 22,5 кг
Количина/20 â € ™ GP 1836 парчиња 1836 парчиња 1836 парчињаЖешки тагови: QXXXB11, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи