QXXXB12

QXXXB12

Добредојдовте да купите QXXXB12 од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Submersible pump with plastic pump housing and triangle shape floater switch for dirty water application.

Модел бр. Q550B12 Q750B12
Номинална моќност 550W 750W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 7,0 метри 8,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 10000л/час 13000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 30мм 30мм
Макс.притисок 0,7 бар 0,8 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 145 мм 145 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 40мм 40мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46 × 38 × 40 см 46 × 38 × 40 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 23 кг 23 кг
Количина/20 â € ™ GP 1600 парчиња 1600 парчињаЖешки тагови: QXXXB12, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи