QXXXB121

QXXXB121

Како професионално производство на QXXXB121, можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXXB121 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Пластична потопна пумпа со прекинувач за пловење и врвно празнење вода за нанесување валкана вода. Прекинувачот за плови е прилагодлив, може да се фиксира на секој чекор од телото на пумпата, но имајте на ум дека прекинувачот за пловење треба да биде нагоре кога ќе ја ставите оваа пумпа во вода, инаку пумпата не може да работи.


Модел бр. Q400B121 Q550B121 Q750B121 Q900B121 Q1100B121
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W 1100W
Макс. Висина на пумпата 8,5 метри 10м
Макс. Стапка на пумпа 9000 литри на час 11500л/ч 13500 литри на час 15500 литри на час 17500 литри на час
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бари 0,85 бари 1.0 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 120мм 120мм 120мм 120мм 120мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 45мм 45мм 45мм 45мм 45мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 48х38х41см 48х38х41см 48х38х41см 48х38х41см 48х38х41см
Бруто тежина на главната картонска кутија 20,2 кг 22,2 кг 23,1 кг 26 кг 27 кг
Количина/20'ГП 1500 парчиња 1500 парчиња 1500 парчиња 1500 парчиња 1500 парчињаЖешки тагови: QXXXB121, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи