QXXXB122

QXXXB122

Следното е вовед во QXXXB122, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXXB122. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Пластична потопна пумпа со вграден пливачки прекинувач за нанесување валкана вода. Оваа пумпа е опремена со режим за автоматска контрола и режим за рачна контрола, можете да го прилагодите прекинувачот во кој режим сакате пред да ја користите оваа пумпа.


Модел бр. Q400B122 Q500B122 Q750B122 Q900B122
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,5 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 9000 литри на час 11500л/ч 13500 литри на час 15500 литри на час
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бари 0,85 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 120мм 120мм 120мм 120мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 45мм 45мм 45мм 45мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 50х38х38,5см 50х38х38,5см 50х38х38,5см 50х38х38,5см
Бруто тежина на главната картонска кутија 20,8 кг 22,1 кг 24,4 кг 26,2 кг
Количина/20'ГП 1532 парчиња 1532 парчиња 1532 парчиња 1532 парчињаЖешки тагови: QXXXB122, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи