QXXXB123 ИНОКС

QXXXB123 ИНОКС

Можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXXB123 INOX INOX од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

QXXXB123 ИНОКС

Пластична потопна пумпа со обвивка од нерѓосувачки челик за телото на пумпата и прилагодлив прекинувач за пловење само за нанесување чиста вода. Куќиштето од нерѓосувачки челик има многу кругови со цел да им претстави драматичен дизајн на нашите клиенти.


Модел бр. Q400B123 ИНОКС Q550B123 ИНОКС Q750B123 ИНОКС Q900B123 ИНОКС
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Макс. Висина на пумпата 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 9000 литри на час 11500л/ч 13500 литри на час 15500 литри на час
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бари 0,85 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 120мм 120мм 120мм 120мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 45мм 45мм 45мм 45мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 50х38х38,5см 50х38х38,5см 50х38х38,5см 50х38х38,5см
Бруто тежина на главната картонска кутија 20,8 кг 23,6 кг 23,7 кг 27,4 кг
Количина/20'ГП 1640 парчиња 1532 парчиња 1532 парчиња 1532 парчињаЖешки тагови: QXXXB123 INOX, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржливост

Испрати барање

Поврзани производи