QXXXB124

QXXXB124

Можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXXB124 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажбата и навремена испорака.

Детали за производот


Пластична потопна пумпа со прилагодлива рачка на пумпата и прекинувач за плови за нанесување валкана вода. Едноставен дизајн, стабилни перформанси и висок квалитет што ја прави оваа пумпа да стане најпродаваната гама на пумпи од втората генерација во Junhe.


Модел бр. Q400B124 Q550B124 Q750B124 Q900B124
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,0 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час 10000л/час 13000 литри на час 14000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бари 0,85 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 40мм 40мм 40мм 40мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х39см 46х38х39см 46х38х41см 46х38х43см
Бруто тежина на главната картонска кутија 18,5 кг 21,5 кг 23,5 кг 26,5 кг
Количина/20'ГП 1640 парчиња 1640 парчиња 1560 парчиња ЕЕЗЖешки тагови: QXXXB124, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи