QXXXB124A

QXXXB124A

Следното е вовед во QXXXB124A, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXXB124A. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Пластична потопна пумпа со прилагодлива рачка на пумпата и прекинувач за сензор за ниво на вода за нанесување валкана вода. Новиот дизајн и иновативната функција сигурно ќе го комплетираат семејството на потопни пумпи во Јуне.


Модел бр. Q400B124A Q550B124A Q750B124A Q750B124A
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,0 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час > 10000л/час 13000 литри на час 14000 литри на час
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бари 0,85 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 40мм 40мм 40мм 40мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х39см 46х38х39см 46х38х41см 46х38х43см
Бруто тежина на главната картонска кутија 18,5 кг 21,5 кг 23,5 кг 26,5 кг
Количина/20'ГП 1640 парчиња 1640 парчиња 1560 парчиња ЕЕЗЖешки тагови: QXXXB124A, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрички, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи