QXXXB142 ИНОКС

QXXXB142 ИНОКС

Добредојдовте да купите QXXXB142 INOX INOX од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот

QXXXB142 INOX

Plastic submersible pump with stainless steel casing and floater switch and top water discharge for clean water or dirty water application. The floater switch could be adjusted up and down when under operation. The pump base has a position ring which shows 1mm to 23mm, the pump would be under clean water application mode when you take this pump out from the gift box. When you want to use this pump for dirty water application, you may pull the pump up and then rotate the position ring to 23mm.


Модел бр. Q750B142 ИНОКС Q1000B142 ИНОКС
Номинална моќност 750W 1100W
Макс. Висина на пумпата 8,5 метри 10,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 16000 литри на час 18500л/ч
Макс.притисок 0,85 бари 1,05bar
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 25 мм 25 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 1 мм 1 мм
Количина во картонска кутија 2 парчиња 2 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х28х38см 46х28х38см
Бруто тежина на главната картонска кутија 14,8 кг 16,5 кг
Количина/20'ГП 1144 парчиња 1144 парчињаЖешки тагови: QXXXB142 INOX, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржливост

Испрати барање

Поврзани производи