QXXXB27

QXXXB27

Следното е вовед во QXXXB27, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXXB27. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Потопна пумпа со пластично куќиште на пумпа и прекинувач за плови за нанесување валкана вода. Таа е една од најпродаваните пластични пумпи во Јуне.

Модел бр. Q400B27 Q550B27 Q750B27 Q900B27
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,0 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час 10000л/час 13000 литри на час 14000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бари 0,85 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 145 мм 145 мм 155 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х34х35 см 46х34х37см 46х34х39см 46х34х39см
Бруто тежина на главната картонска кутија 17,6 кг 20,6 кг 22,9 кг 24,3 кг
Количество/20â € ™ GP 2048 парчиња 1940 парчиња 1840 парчиња 1840 парчињаЖешки тагови: QXXXB27, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи