QXXXB27S-1

QXXXB27S-1

Можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXXB27S-1 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Потопна пумпа со пластично куќиште на пумпа и прекинувач за плови за нанесување валкана вода. Тоа е најпродаваното основно ниво за влез за европскиот пазар.

Модел бр. Q400B27S-1 Q550B27S-1 Q750B27S-1 Q900B27S-1
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,0 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час 10000л/час 13000 литри на час 14000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бари 0,85 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 145 мм 145 мм 155 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х34х33см 46х34х34см 46х34х37см 46х34х37см
Бруто тежина на главната картонска кутија 17,2 кг 18,7 кг 20,5 кг 21,4 кг
Количество/20â € ™ GP 2180 парчиња 2100 парчиња 1940г 1940гЖешки тагови: QXXXB27S-1, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи