QXXXB3

QXXXB3

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме QXXXB3. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Submersible pump with plastic pump housing and floater switch for dirty water application . It is one of the best selling plastic pumps in Junhe.

Модел бр. Q400B3 Q550B3 Q750B3 Q900B3
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,0 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час 10000л/час 13000 литри на час 14000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бар 0,85 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 140 мм 145 мм 155 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 37мм 37мм 37мм 37мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х34х37см 46х34х37см 46х34х39см 46х34х39см
Бруто тежина на главната картонска кутија 18,4 кг 21,7 кг 22,3 кг 24 кг
Количество/20â € ™ GP 1888 парчиња 1888 парчиња 1672 парчиња 1672 парчињаЖешки тагови: QXXXB3, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи