QXXXB32

QXXXB32

Добредојдовте да купите QXXXB32 од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Потопна пумпа со пластично куќиште на пумпа и прекинувач за плови за нанесување валкана вода.

Модел бр. Q400B32 Q550B32 Q750B32 Q1000B32
Номинална моќност 400W 550W 750W 1000W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,0 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час 10000л/час 13000 литри на час 15000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бари 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 155 мм 155 мм 155 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 40мм 40мм 40мм 40мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 50х40х40см 50х40х40см 50х40х43 см 50х40х43 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 20,2 кг 22,6 кг 25,4 кг 30,2 кг
Количина/20 â € ™ GP 1400 парчиња 1400 парчиња 1300 парчиња 1300 парчињаЖешки тагови: QXXXB32, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи