QXXXB38

QXXXB38

Следното е вовед во QXXXB38, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXXB38. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Потопна пумпа со пластично куќиште на пумпа и прекинувач за пловење и подвижна пумпа за преклопување и за примена на чиста и валкана вода. Кога рачно ја отворате основата на пумпата, може да се користи за нанесување валкана вода, кога рачно ја затворате основата на пумпата, може да се користи само за нанесување чиста вода.

Модел бр. Q400B38 Q550B38 Q750B38 Q900B38
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,0 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час 10000л/час 13000 литри на час 14000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5-30 мм 5-30 мм 5-30 мм 5-30 мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бари 0,85 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм 155 мм 155 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46 × 34 × 35 см 46 × 34 × 35 см 46 × 34 × 37 см 46 × 34 × 37 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 18,3 кг 21кг 23,3 кг 24,2 кг
Количина/20 â € ™ GP 2048 парчиња 2048 парчиња 1936 парчиња 1936 парчињаЖешки тагови: QXXXB38, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи