QXXXB3A

QXXXB3A

Добредојдовте да купите QXXXB3A од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Plastic submersible pump equipped with electronic aqua sensor for dirty water, the starting water level could be adjustable. With automatic control mode, the pump would automatically stop working when couldn’t suck the water.

Модел бр. Q400B3A Q550B3A Q750B3A Q900B3A
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,0 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час 10000л/час 13000 литри на час 14000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бари 0,85 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм 155 мм 155 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 37мм 37мм 37мм 37мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х34х37см 46х34х37см 46х34х37см 46х34х39см
Бруто тежина на главната картонска кутија 18,5 кг 21,4 кг 23,5 кг 24,8 кг
Количина/20 â € ™ GP 1940 парчиња 1940 парчиња 1836 парчиња 1836 парчињаЖешки тагови: QXXXB3A, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи