QXXXB51R

QXXXB51R

Добредојдовте да купите QXXXB51R од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Сумерна пумпа со каросерија на пумпа од нерѓосувачки челик и пластична база на пумпа и прекинувач за плови за нанесување валкана вода.

Модел бр. Q550B51R Q750B51R Q900B51R Q1100B51R
Номинална моќност 550W 750W 900W 1100W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 7,0 метри 8,0 метри 9,0 метри 10,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 9500 литри на час 12500л/ч 13500 литри на час 16500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс.притисок 0,7 бар 0,8 бари 0,9 бар 1,05bar
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 40мм 40мм 40мм 40мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х38,5см 46х38х38,5см 46х38х38,5см 46х38х38,5см
Бруто тежина на главната картонска кутија 24,6 кг 25,7 кг 27,3 кг 29,8 кг
Количина/20 â € ™ GP 1664 парчиња 1644 парчиња 1644 парчиња 1644 парчињаЖешки тагови: QXXXB51R, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи