QXXXB52R

QXXXB52R

Како професионално производство на QXXXB52R, можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXXB52R од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажбата и навремена испорака.

Детали за производот


Потопна пумпа со пумпање од нерѓосувачки челик и прекинувач за плови за нанесување валкана вода. Тоа е еден од најпродаваните пумпни артикли во heуне.

Модел бр. Q550B52R Q750B52R Q900B52R Q1100B52R
Номинална моќност 550W 750W 900W 1100W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 7,0 метри 8,0 метри 9,0 метри 10,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 10000л/час 13000 литри на час 14000 литри на час 16500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс.притисок 0,7 бар 0,8 бари 0,9 бар 1,05bar
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 45мм 45мм 45мм 45мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х38см 46х38х38,5см 46х38х38,5см 46х38х38,5см
Бруто тежина на главната картонска кутија 23,5 кг 26,2 кг 27,4 кг 30,3 кг
Количина/20 â € ™ GP 1688 парчиња 1668 парчиња 1668 парчиња 1668 парчињаЖешки тагови: QXXXB52R, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи