QXXXB56A

QXXXB56A

Можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXXB56A од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Потопна пумпа со куќиште на пумпа од нерѓосувачки челик и прекинувач за сензор auqan за нанесување валкана вода.

Модел бр. Q750B56A Q1100B56A
Номинална моќност 750W 1100W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 7,5 метри 8,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 13500 литри на час 18500л/ч
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 15мм 20мм
Макс.притисок 0,75bar 0,8 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 33мм 33мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х39см 46х38х41см
Бруто тежина на главната картонска кутија 26,4 кг 29,7 кг
Количество/20â € ™ GP 1644 парчиња 1560 парчињаЖешки тагови: QXXXB56A, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи