QXXXB67

QXXXB67

Како професионално производство на QXXXB67, можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXXB67 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Потопна пумпа од нерѓосувачки челик со прилагодлива рачка на пумпата и прекинувач за плови за нанесување валкана вода. Едноставен дизајн, стабилни перформанси и висок квалитет што ја прави оваа пумпа да стане најпродаваната гама на пумпи од втората генерација во Junhe.


Модел бр. Q550B67 Q750B67 Q900B67 Q1100B67
Номинална моќност 550W 750W 900W 1100W
Макс. Висина на пумпата 7,0 метри 8,0 метри 9,0 метри 10,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 10000л/час 13000 литри на час 14000 литри на час 16500 литри на час
Максимална големина на зрно 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс.притисок 0,7 бар 0,8 бари 0,9 бар 1,05bar
Дија на цевката за поврзување 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.70мм HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 45мм 45мм 45мм 45мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х43см 46х38х43см 46х38х45см 46х38х45см
Бруто тежина на главната картонска кутија 24,4 кг 26,5 кг 28,3 кг 30,8 кг
Количина/20'ГП 1500 парчиња 1500 парчиња 1420 парчиња 1420 парчињаЖешки тагови: QXXXB67, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи