QXXXB68A

QXXXB68A

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме QXXXB68A. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Submersible pump with stainless steel pump body and plastic casing and aqua sensor switch for dirty water application.

Модел бр. Q750B68A Q1100B68A
Номинална моќност 750W 1100W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 7,5 метри 8,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 13500 литри на час 18500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 15мм 15мм
Макс.притисок 0,75bar 0,8 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 33мм 33мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 50х38х40см 50х38х43 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 27 кг 31 кг
Количество/20â € ™ GP 1472 парчиња 1372 парчињаЖешки тагови: QXXXB68A, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи