QXXXB69

QXXXB69

Како професионално производство на QXXXB69, можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXXB69 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Submersible pump with stainless steel pump housing and floater switch for dirty water application. This pump has 2" water discharge and could reach very big flow rate per hour.

Модел бр. Q1100B69 Q1300B69
Номинална моќност 1100W 1300W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 11м
Макс. Стапка на пумпа 18500л/ч 23000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 40мм 40мм
Макс.притисок 0,9 бар 1,1 бар
Дија на цевката за поврзување G1-1/2 "2" G2 " G1-1/2 "2" G2 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 150мм 150мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 50 мм 50 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 2 парчиња 2 парчиња
Главна големина на картонска кутија 40х26х13см 40х26х13см
Бруто тежина на главната картонска кутија 17,7 кг 18,9 кг
Количество/20â € ™ GP 1252 парчиња 1252 парчињаЖешки тагови: QXXXB69, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи