QXXXB8

QXXXB8

Следното е вовед во QXXXB8, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXXB8. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Submersible pump with oval-shaped plastic pump housing and floater switch for dirty water application.

Модел бр. Q400B8 Q550B8 Q750B8
Номинална моќност 400W 550W 750W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час 10000л/час 13000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 35мм 35мм 35мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,8 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 145 мм 145 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 35мм 35мм 35мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х38см 46х38х33см 46х38х33см
Бруто тежина на главната картонска кутија 20 кг 22 кг 22,5 кг
Количина/20 â € ™ GP 1688 парчиња 1688 парчиња 1688 парчињаЖешки тагови: QXXXB8, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи