QXXXB92

QXXXB92

Можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXXB92 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажбата и навремена испорака.

Детали за производот


Потопна пумпа со пластично куќиште на пумпа и прекинувач за плови за нанесување валкана вода.

Модел бр. Q400B92 Q550B92 Q750B92 Q900B92
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 7,0 метри 8,0 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час 10000л/час 13500 литри на час 15500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,7 бар 0,75bar 0,85 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46 × 34 × 35 см 46 × 34 × 38 см 46 × 36 × 40,5 см 46 × 36 × 40,5 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 19,5 кг 23,5 кг 25 кг 26 кг
Количество/20â € ™ GP 2048 парчиња 1888 парчиња 1672 парчиња 1672 парчињаЖешки тагови: QXXXB92, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи