QXXXB93A

QXXXB93A

Следното е вовед во QXXXB93A, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXXB93A. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Submersible pump with stainless steel pump body and plastic casing and aqua sensor switch for dirty water application.

Модел бр. Q750B93A Q1100B93A
Номинална моќност 750W 1100W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 7,5 метри 8,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 13500 литри на час 18500л/ч
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 15мм 20мм
Макс.притисок 0,75bar 0,8 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 33мм 33мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х39см 46х38х39см
Бруто тежина на главната картонска кутија 27,5 кг 28,5 кг
Количество/20â € ™ GP 1644 парчиња 1644 парчињаЖешки тагови: QXXXB93A, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи