QXXXB96

QXXXB96

Добредојдовте да купите QXXXB96 од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Сумерна пумпа со каросерија на пумпа од нерѓосувачки челик и пластична основа на пумпа и прекинувач за плови за нанесување валкана вода. Тоа е најпродаваното основно ниво за влез за европскиот пазар.

Модел бр. Q550B96 Q750B96 Q900B96 Q1100B96
Номинална моќност 550W 750W 900W 1100W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 6,5 метри 8,0 метри 8,5 метри 9,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 12500л/ч 14000 литри на час 16500 литри на час 20000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 35мм 35мм 35мм 35мм
Макс.притисок 0,65 бари 0,8 бари 0,85 бар 0,9 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 40мм 40мм 40мм 40мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х37см 46х38х39см 46х38х39см 46х39х39см
Бруто тежина на главната картонска кутија 23,5 кг 27,5 кг 28,5 кг 29,5 кг
Количество/20â € ™ GP 1732 парчиња 1644 парчиња 1644 парчиња 1644 парчињаЖешки тагови: QXXXB96, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи