UPD15-90

UPD15-90

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме UPD15-90. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


· Пумпата од серијата UPD е циркулациона пумпа наменета за зголемување на притисокот во домашна употреба.
· Пумпата обезбедува дополнителен притисок за тушеви, славини и слични излезни точки за домашна апликација.
· UPD е за употреба во отворени системи.
· Мора да се добие одобрение од локалното претпријатие за водоснабдување ако пумпата треба да се поврзе директно со водоводот.
· Пумпата вклучува проток што ја стартува или запира пумпата кога чешмата се вклучува или исклучува.
· Со кабел 4ft
· Ротор со капсули од нерѓосувачки челик
· Ротор од нерѓосувачки челик може и плоча за лежиште
· Пумпата може да се постави на „Рачно“, „автоматско“ или „исклучено“
· Проток до 6.6GPM (UPD15-90), 14GPM (UPD15-120)
· 110V/60Hz, 127V/60Hz, 220V/60Hz
· Макс. Течна температура: 60 ​​â
Жешки тагови: UPD15-90, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи